Aktualności

Informacje

 

 Numery kont na wpłaty:

DAROWIZNA NA RZECZ SZKOŁY: 46 1010 1674 0034 5013 9134 0000  

tytuł wpłaty - (wymagane) "Darowizna na rzecz szkoły"

______________________________________________________________________________________________________

RADA RODZICÓW:  07 1090 1926 0000 0005 1400 1844

 

Uwaga uczniowie PSM II st. - niżej w AKTUALNOŚCIACH

/po informacji o dodatkowych dniach wolnych/

        są zamieszczone korekty planów zajęć teoretycznych

  Druga korekta - 14 października br. - dotyczy klas V i VI wydziału instrumentalnego

Trzecia korekta - 22 października br. - dotyczy klasy IV wydziału wokalnego

 

W sobotę 14 grudnia br. - Aula szkoły

     próba orkiestry PSM II st.  

                            godz. 9.00 - smyczkowe                         

                        godz. 9.40 - cała orkiestra

 

 

Orkiestra PSM I st. odbywa się w poniedziałki

w godz. 15.30 - 17.00 w Auli szkoły

Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2019-2020

Zarządzenie Dyrektora PSM I i II st.

Zgodnie z § 4 ust. 1 rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 20 listopada 2017 r.  /Dz. U. z 2017 poz. 2199/ ustalam dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2019/2020 w następujących terminach, bez obowiązku odpracowania w soboty:

1.   31.10.2019 r.

2.   02.11.2019 r.

3.   02.01.2020 r.

4.   03.01.2020 r.

5.   04.01.2020 r.

6.   02.05.2020 r.

.

Zmienione plany PSM II st.

Zmiany dotyczą klas: I wydziału instrumentalnego i wokalnego; II wydziału instrumentalnego i wokalnego;

                                IV wydziału instrumentalnego i wokalnego i V wydziału instrumentalnego

                 Druga korekta dotyczy kl. V i VI wydziału instrumentalnego /14 października 2019 r./

                        Trzecia korekta dotyczy kl. IV wydziału wokalnego /22 października 2019 r./

                               

PLAN ZAJĘĆ TEORETYCZNYCH - PSM II st. - WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY

- rok szkolny 2019/2020                                                       KOREKTA – październik 2019 r.

Klasa Grupa Przedmiot Dzień Godziny Nauczyciel Sala

I

 

A

 

kształcenie słuchu

piątek

 

15.15-16.00

16.05-16.50

Mikulski Adam 24
literatura muzyczna piątek 14.25-15.10 Hryniewicki Olgierd 25
zasady muz. z element. edycji nut piątek 16.55-17.40 Cel Mariusz 16

B

 

kształcenie słuchu poniedziałek 16.05-16.50 Mikulski Adam

24

 

poniedziałek 17.45-18.30
literatura muzyczna poniedziałek 15.15-16.00 Hryniewicki Olgierd 25
zasady muz. z element. edycji nut poniedziałek 18.35-19.20 Cel Mariusz 16
C zasady muz. z element. edycji nut piątek 18.35-19.20 Cel Mariusz 16
literatura muzyczna z grupą A lub B Hryniewicki Olgierd 25
kształcenie słuchu

piątek

 

16.55-17.40

17.45-18.30

Mikulski Adam 24
 

II

 

A

 

kształcenie słuchu

poniedziałek

piątek

15.15-16.00

18.35-19.20

Mikulski Adam 24
literatura muzyczna poniedziałek 16.05-16.50 Hryniewicki Olgierd 25
zasady muz. z element. edycji nut piątek 17.45-18.30 Cel Mariusz 16

B

kształcenie słuchu

poniedziałek

środa

18.35-19.20

17.45-18.30

Mikulski Adam 24
4
literatura muzyczna poniedziałek 16.55-17.40 Hryniewicki Olgierd 25
zasady muz. z element. edycji nut poniedziałek 17.45-18.30 Cel Mariusz 16
 

III

 

A

kształcenie słuchu wtorek

16.05-16.50

16.55-17.40

Cel Mariusz 16
harmonia wtorek

14.25-15.10

15.15-16.00

Mikulski Adam 4
historia muzyki czwartek

14.25-15.10

15.15-16.00

Hryniewicki Olgierd 4

B

kształcenie słuchu wtorek

14.25-15.10

15.15-16.00

Cel Mariusz 16
harmonia wtorek

16.05-16.50

16.55-17.40

Mikulski Adam 4
historia muzyki czwartek

16.05-16.50

16.55-17.40

Hryniewicki Olgierd 4
 

IV

 

kształcenie słuchu grupa B

wtorek

środa

17.45-18.30

18.35-19.20

Cel Mariusz 16
grupa A

wtorek

środa

18.35-19.20

17.45-18.30

harmonia grupa A

wtorek

środa

17.45-18.30

18.35-19.20

Mikulski Adam 4
grupa B

wtorek

środa

18.35-19.20

19.25-20.10

historia muzyki poniedziałek

17.45-18.30

18.35-19.20

Hryniewicki Olgierd 25
 

V

 

kształcenie słuchu piątek

15.15-16.00

16.05-16.50

Cel Mariusz 16
formy muzyczne czwartek

16.05-16.50

16.55-17.40

Terlega-Stachów Elżbieta 25
historia muzyki czwartek

17.45-18.30

18.35-19.20

Hryniewicki Olgierd 25
  

VI

kształcenie słuchu czwartek

17.45-18.30

18.35-19.20

Cel Mariusz 16
formy muzyczne środa

16.05-16.50

16.55-17.40

Terlega-Stachów Elżbieta 25
historia muzyki środa

14.25-15.10

15.15-16.00

Terlega-Stachów Elżbieta 25

CHÓRPSM II st. - prow. Bernard Stankiewicz sala 15 dotyczy klas I - VI

- grupa A - poniedziałek16.05-16.50

- grupa B - poniedziałek16.55-17.40

-grupa A i B - środa 16.05-16.50 i 16.55-17.40

ORKIESTRA - prow. Radosław Droń - Aula

- sobota 9.00-13.30 dotyczy klas I - VI

 

 

PLAN ZAJĘĆ TEORETYCZNYCH - PSM II st. - WYDZIAŁ WOKALNY

- rok szkolny 2019/2020                      KOREKTA październik 2019 r.

Klasa Przedmiot Dzień tygodnia Godziny Nauczyciel Sala

I

 

kształcenie słuchu czwartek

16.05-16.50

16.55-17.40

Witowska Joanna 24

zasady muzyki z elementami

edycji nut

poniedziałek

 

15.15-16.00

 

Cel Mariusz 16
historia muzyki czwartek

14.25-15.10

15.15-16.00

Terlega-Stachów Elżbieta 25
zespół wokalny środa 18.35-19.20 Mokrzycka-Myrlak Marta 2
czytanie nut głosem wtorek 14.25-15.10 Lemiszka Aleksandra 39a
           

II

 

kształcenie słuchu wtorek

18.35-19.20

19.25-20.10

Witowska Joanna 24

historia muzyki

 

środa

17.45-18.30

18.35-19.20

Terlega-Stachów Elżbieta 25

zasady muzyki z elementami

edycji nut

poniedziałek 14.25-15.10 Cel Mariusz 16
harmonia poniedziałek

16.55-17.40

19.25-20.10

Mikulski Adam 24
dykcja i recytacja wtorek 17.45-18.30 Lemiszka Aleksandra 39a
czytanie nut głosem wtorek 16.55-17.40 Lemiszka Aleksandra 39a
zespół wokalny środa 17.45-18.30 Mokrzycka-Myrlak Marta 2
 

III

kształcenie słuchu wtorek

16.55-17.40

17.45-18.30

Witowska Joanna 24
harmonia czwartek

16.05-16.50

16.55-17.40

Cel Mariusz 16
historia muzyki wtorek

18.35-19.20

19.25-20.10

Hryniewicki Olgierd 25
formy muzyczne czwartek

17.45-18.30

18.35-19.20

Terlega-Stachów Elżbieta 25
dykcja i recytacja wtorek 15.15-16.00 Lemiszka Aleksandra 39a
czytanie nut głosem wtorek 16.05-16.50 Lemiszka Aleksandra 39a
ruch sceniczny     Mokrzycka-Myrlak Marta  
zespół wokalny środa

16.05-16.50

 

Mokrzycka-Myrlak Marta 2
     

IV

 

historia muzyki

 

wtorek

16.55-17.40

17.45-18.30

Hryniewicki Olgierd 25
formy muzyczne wtorek

15.15-16.00

16.05-16.50

Witowska Joanna 24

kształcenie słuchu

 

poniedziałek

16.05-16.50

16.55-17.40

Cel Mariusz 16
harmonia

wtorek

środa

19.25-20.10

16.05-16.50

Cel Mariusz 16
czytanie nut głosem wtorek 18.35-19.20 Lemiszka Aleksandra 39a
ruch sceniczny     Lemiszka Aleksandra  
zespół wokalny środa

16.55-17.40

 

Mokrzycka-Myrlak Marta 2
dykcja i recytacja wtorek 19.25-20.10 Lemiszka Aleksandra 39a
 

CHÓRPSM II st. - prow. Bernard Stankiewicz sala 15 dotyczy klas I - II

- grupa A - poniedziałek16.05-16.50

- grupa B - poniedziałek16.55-17.40

-grupa A i B - środa 16.05-16.50 i 16.55-17.40

 

Informacja

 Numery kont na wpłaty:

DAROWIZNA NA RZECZ SZKOŁY: 46 1010 1674 0034 5013 9134 0000  

tytuł wpłaty - (wymagane) "Darowizna na rzecz szkoły"

______________________________________________________________________________________________________

RADA RODZICÓW:  07 1090 1926 0000 0005 1400 1844

Informacja

  • Szanowni Państwo
  •            W świetle RODO przyjmując od Państwa pismo, czy to w formie papierowej czy elektronicznej, z określoną̨ treścią̨, z podpisem, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki, Piłsudskiego 26, 58-500 Jelenia Góra staje się ich Administratorem
  •            

Informacja - zakup fortepianu dla PSM I i II st.

 

PSM I i II im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze zakupiła fortepian klasyczny Kawai GX-3M/PEP w ramach realizacji zadania pn. ,,Zakup fortepianu do Sali Kameralnej w budynku PSM I i II w Jeleniej Górze” mkidn     Zadanie dofinansowane zostało ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Ensemble interregio 2018

interregio2018

Młodzież wróciła z warsztatów z NIEMIEC. Wszyscy zadowoleni, szczęśliwi, że mogli pomuzykować z młodzieżą z Czech, Białorusi i Niemiec.
 
Dziękujemy partnerom projektu:
- Miastu Jelenia Góra
- KARR - Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego z Jeleniej Góry
- Fundacji im. Steczkowskiego z Warszawy we współpracy  
ze Stowarzyszeniem Muzyczno Wydawniczym KLASSIK MODERN z Jeleniej Góry.
 
Dziękujemy opiekunom grupy, a w szczególności Pani Wiesławie Tobiasz.